top of page
Ayartma Istanbul'da. Yulia Alizade.jpg
Summer Sun Karl&Ein Gallery. png

Efsane tablo Londra'dan geri döndü! 

"Ayartma" - söz konusudur. Olay, Gavana'da duman kokusu ile dolu ve loş işığında bir barda gerçekleşiyor. Kadın ve erkek arasında mistik sessiz diyaloğunun gizli seyirci oluyoruz. Kadının uzun elleri, onun erkeğe kolay ulaşabileceğini gösteriyor, ama açık pozisyondan erkeğe fırsat verildiğini anlaşılıyor ve o kuyruk piano çalmaya başlıyor. Melodi ve taktığı her zaman aynı olduğunu sonsuz yuvarlak formundan tahmin ediyoruz. Onun kolları kısa ve iç dünyası oldukça zayıf belki de çapkın: sadece tek melodi çalabilir. Arka fonunda kalp, kanat veya kulisleri görebiliriz. Tablo, modern simbolism stilinde yapıldı ve 'Dünya'da kadın' serisine ait.

 

YULIA ALIZADE

YULIA ALIZADE 

İstanbul'da doğumlu azeri kökenli türk ressam ve film yönetmenidir. Eğitimi Moskova'da, ABD ve Türkiye'de aldı. 
Yürt dışında festivallerde ve sergilerde, İngiltere, Slovakia,
Çeh Cumhuriyeti,  Sırbıstan, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan'da Türkiyeyi temsil ediyor. 
Sanatsal filmleri 'Martı', 'Sevil', 'Dilek' yöneterek, diğer ressamlarla birlikte sosiyal amaçlı projeleri kurarak, sanatçılar için eğitim programları yaratarak Türkiye'ye büyük katkı gösterip kültür hayatında önemli yer aldı.
'Benim için tuval veya film olsun yeter. İnsanları duygularla, hislerle ve kendi dünyasıyla tanıştırmak istiyorum', diyor. 

İletişim: infoartalizade@gmail.com

kısafilm yuliaalizade ressamistanbulda bağımsızsanat kadınyönetmen designeristanbul graphicdesignturkey юлияализаде художникализаде turkishartistpainteralizade  юлияализаде yulia alizade ализадеюс 

bottom of page