top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

UYUM ve Denge Sergisi AKM'de

20/12/2022

İstanbul AKM'nin Taksim Meydanı'na bakan cephesinde yer alan 410 metrekarelik Galeri, sergiler için uygun bir mekân olmasının yanı sıra dikdörtgen formu ve tasarımıyla göz dolduruyor.

AKM Kütüphane’de Aralık ayında “Dünyada ve Türkiye'de Camın Sanat Alanı İçindeki Gelişimi” konulu ücretsiz söyleşi gerçekleşti.Cam Ocağı Vakfı’nın 20. yılı ve Birleşmiş̧ Milletler Uluslararası Cam Yılı dolayısıyla düzenlenen sergi, cam sanatının detaylı bir sunumu olarak ziyarete açıktı. Türkiye ve yurtdışında cam sanatını temsil eden ve Cam Ocağı Vakfı’nın 2.300 parçayı aşan koleksiyonundan titizlikle seçilmiş eserler, AKM Galeri alanında 3-25 Aralık 2022 tarihleri arasında izleyiciyle buluştu.Sıcak cam üfleme, alevle şekillendirme, kuma döküm, füzyon, kalıpla şekillendirme, boncuk ve mine olmak üzere alanın belli başlı bütün tekniklerinin ustalıkla uygulanmış örneklerinin görülebileceği sergi cam sanatının kapsamlı bir tanıtımı niteliğindeydi.


Işık, yansıma ve rengin ön plana çıktığı sergiye cam tekniklerini ve uygulama yöntemlerini detaylandıran ve cam üretimine yakından bakmayı sağlayan videolar da eşlik etti.


'Uyum ve Denge' sergisini ziyaret ederken yorumumu Ziyaretçi Kitabına bıraktım.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page