top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

Teoman konserisinde keyifli bir yaz sonu akşamı

20/08/2022

Alanya Açık Hava Tiyatrosunda Teoman'ın Konseri gerçekleşti. Müzik kariyerine üniversite öğrencisi iken 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başlayıp daha sonra, solo çalışmalarıyla devam etti. İstanbul'da düzenlenen Roxy Müzik Günleri'nde 1996 yılında Yollar şarkısı ile En İyi Söz ödülüne değer görüldü.

Teoman, 1997 yılından itibaren kendi albümlerini çıkarmaya başladı; albümlerindeki parçaların çoğunun müziğini ve bestesi kendisi yaptı. İlk albümü "Teoman" müzik yazarları tarafından 1997 yılının En İyi Albümü seçildi. Senaryosu üzerine uzun yıllar çalıştığı "Balans ve Manevra" isimli filmi 2004 yılında çekti. Sanatçı çocukluğu, gençlik yılları ve müzik yaşamına ilişkin anılarını içeren Fasa Fiso adlı kitabını 2018 yılında yayımladı.


Tüm ülke hayran kaldığı dünyada sayalı sanatçılar var.

Teoman, kesenilikle Tükiye'nin bir sembolü olarak görüyorum. Hatta 'Müzisyen' adlı bir eserim var. Sanırım kaynak olarak Teoman'ın sanatı oldu. Alanya'daki evimde tatil yaparken Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleşen Teoman'ın konserine gittim. Onun konserleri her zaman kaliteli ve zevkli olur. 20 Ağustos 2022 hem klasik ve tanınan şarkıları dinledik hem de 'Bir kış sabahı' yeni çıkan şarkısı ile tanıştık. Çok güzel zaman geçirdik. Konserden ilham dolu çıktım.


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page