top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

'KARMAKARIŞIK' AKM'de

17/12/2022


AKM Kültür Sokağı’nın girişinde yer alan Tiyatro Salonu, 781 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. Başta tiyatro temsilleri olmak üzere konserlere ve dans gösterilerine sahne olan Tiyatro Salonu üst düzey akustik, ışık ve görüntü sistemleriyle donatıldı. Salonun yer aldığı binanın alt katlarında, tiyatroya hizmet veren marangozhane, demirhane, boyahane terzihane gibi dekor atölyeleri, depolar ve sanatçı odaları yer alıyor.

17 Aralık 2022, yeni oyun 'Karmakarışık' sahnede gösterildi. İki perdeden oluşan oyunda Richard Phillips adında saygın bir bakanın, rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak yapmak için bir otel odası tuttuğunu görüyoruz. Ancak otel odasında bir cesetle karşılaştıklarında olaylar içinden çıkılmaz ve karmakarışık bir hal alır.


Yazan Ray Cooney

Çeviren Haldun Dormen / Kemal Uzun

Yöneten Haldun Dormen

OYUNCULAR: Richard Philips: Erkan Taşdöğen George Pigdon: Fatih Kahraman Garson: Ali Ersin Yenar Susan Philips: Ebru Kaymakçı, Rüyam Perihan Dirin Gladys Hemşire: Özden Çiftçi Jane Harmon: Ebru Demirdöven Müdür: Aral Seskir Ronnie Harmon: Sinan Cem Çabuk Ceset: Osman Tunca Soysal Oda Hizmetçisi: Suzan Sabancı Dekor Tasarımı Savaş Çevirel Kostüm Tasarımı Mihriban Oran Işık Tasarımı Serhat Akın Koreografi Yeşim Alıç Yönetmen Yardımcısı Erkan Taşdöğen Asistan Osman Tunca Soysal Sahne Amiri Mahsuni Yılmaz, Reşit Arslan Kondüvit Zeynep Reha Bayçöl Işık Kumanda Uğur Akcan Dekor Sorumlusu Selçuk Oltuözer Aksesuar Sorumluları Barış Akbaş Kadın Terzi Zeliha Özduran Erkek Terzi Ali Egeli Perukacı Neslihan Dayakoğlu0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page