top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

İtalyan sinemasının efsaneleri E.Morricone ve Nino Rota Moskova Devlet Çaykovski Konservatuvarında.

27/10/2022

27 Ekim 2022 Rusya Devlet Senfonisi Capella Moskova Devlet Çaykovski Konservatuvarında İtalyan sinemasının efsaneleri E.Morricone ve Nino Rota müzikleri canlandırdı.

Rusya Devlet Senfonisi Capella, Moskova, Rusya'da bulunan bir orkestra ve bir korodan oluşur. Ana şefi Valery Polyansky'dir. 1991 yılında eski SSCB Kültür Bakanlığı Senfoni Orkestrası ile SSCB Devlet Oda Korosu'nun birleştirilmesiyle kurulmuştur. Bazen Rus Devlet Senfoni Orkestrası olarak bilinir.

Programda "The Godfather", "Romeo ve Juliet", "Professional", "Bir Zamanlar Amerika'da", "Yol" ve diğerleri müzikleri sunuldu.


Müzik, filmler için her zaman önemli. Sahnedeki olayı seyircilerin daha derin hissedebilmesi için ses çok işe yarıyor. Müzik, filmi daha zengin detaylarıyla açıklıyor.

Nino Rotta Milanda doğudu ve müziğin bir senaryonun durağan bir gösterimi rolüyle yetinmemesi gerektiğine, ancak dramaturjinin bir unsuru olarak hareket edebileceğine, resmin nefesi ve nabzı olabileceğine dair ilk inancı, sonraki her filmde büyüdü ve güçlendi.Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page