top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

Gelecek sergilerde neler gösterilecek?

22/09/2022

İnsanlar ve duyguları bana her zaman ilham veriyordular. Farklı teknikleri deniyorum çünkü her hikaye için özel renkeleri ve materyalleri var diye düşünüyorum.


Beni her şey meraklandırabilir. Bana göre gerçek ressam her şey çizmeli. Çünkü sanat, şimdiki dünya'nın aynasıdır. Gelecek kuşaklara kalacak bir mirası beraber oluşturuyoruz. Sanatçı, oldukça bağımsız kalmalı ki tarihten çok şeyleri silmek mümkün değil.


Ressam değişebilir ve bu normal. Kocaman dünya değişirken insan bunu yapamaz mı? :) Her zaman hayran kaldığım teknikleri öğrenince bunu da denemek istedim. Mesela yazın bana pembe gül buketi hediye verdiler. O kadar sevdim onu, atölyeme gelip hemen çizdim.


Surikov okuluna ait fakat aynısını yapmak benim hedefim değil tabi ki. Özel yöntemleri var. Örneğin, cam veya kumaş göstermek için; ışık ve gölge doğru kullanmak. Ben kendime ait modernism stilime bu klassik teknikleri ekleyerek sanatımı devam ediyorum.


Çiçekleri çiziyorum ama natürmortları benden gerçekten oldukça nadiren çıkıyor. Son zamanlarda bu tarz çalışmalar hoşuma gidiyor. Sanırım Türkiye'de yakın zamanda bu, yeni moda olacak :) Toplam dört tane çiçekli natürmort var ve böylece 'Botanika' serisi oluştu.


Yakın zamanda İstanbulda'ki seyircileri büyük bir sürpriz bekliyor. Henüz bu bilgiler hala gizli ama Kasım'ın ilk günlerinde büyük bir şova katılıyorum.


Kasım ayında İstanbul'da tarih bir yerde gerçekleşecek olan sergi hakkında daha anons yapacağız. Takipte kalın.0 görüntüleme0 yorum
bottom of page