top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

Beşiktaş'ta Kadın Emeği Pazarı

01/12/2022


İstanbul Gönülleri tarafından başlattığı Kadın Emeği Projesi, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kendi imkânları ile üreten kadınların en büyük problemlerinden biri; ürettikleri ürünleri potansiyel alıcılara ulaştırabilecek farklı satış kanallarında ve mecralarında bulunabilmektir.

Bu noktada; İstanbul Gönüllüleri geniş gönüllü ağının desteği ve işbirliğine yakın pozitif yaklaşımı ile alternatif satış kanallarını, emeği ile üreterek aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen kadınlar için tasarlayacak ve hayata geçirecektir.


Etkinliğe ziyaret ederken girişimci kadınların birbirinden değerli ve özel ürünlerinin yer aldığı Kadın Emeği Pazarı, İstanbulluların yoğun ilgisiyle başladığını söylebilirim.


İçerisinde el yapımı sabundan kanaviçeye, porselenden takıya farklı kategorilerde ürün ve hediyelik eşyaların olduğu pazar, hafta içi her gün saat 10:00 ile 19:00 arasında Beşiktaş Meydanı’nda 1-25 Aralık 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı.

0 görüntüleme0 yorum
bottom of page