top of page
ARTIST.ALIZADE Blog

Jazz müzisyeni Önder Focan'ın doğum gününü Nardis Club'ta kutladık

24/08/2022

24 Ağustos 2022 Jazz Müzisyeni Önder Focan'ın doğum gününü ziyaret ettim.


Külüpte oturanlar dinleyiciler için sürpriz oldu. Evime yakın bulunan İstanbul'daki en sevdiğim jazz club'a geldik. Bu muhteşem müziği dinliyoruz ve ansızın pasta geliyor.


O akşam 'Önder Focan Trio & Friends' İstanbul'u Batı'da çok tanınan bestecilerin müziği ile tanıştırdı.


Nardis Jazz club, ilham alabileceğim bir yer. Ordayken kendimi çok iyi hissediyorum. Geçen sene arkadaşlarımla gittim ve konser beni o kadar çok etkiledi ki 'Freedom' tablosunu çizdim. O gün 'Önder Focan Trio' nun konseri idi ve tablomuna Önder Beyi de aldım.

29 Ekim 2002 tarihinde ilk kez açılan Nardis Jazz Club o günden bugüne haftada 6 gün canlı caz müziği konserleri verilen Galata’da bulunan Nardis Türkiye’de 20 yıla ulaşan yaşayan tek caz kulübüdür. Nardis’te çalınan müzik çoğunlukla 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren tüm dünyada sanat müziği olarak kabul ve saygı gören caz müziğinin çeşitli alt türleridir. Ayrıca Nardis 20 yıl boyunca caz dışında, sınırlı sayıda da olsa Türk sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Dünya Müziği ve Akustik Rock müzik türlerinin nitelikli örneklerine sahne olmuştur. Caz ve nitelikli müzik türleri denilince 20 yıldır sürdürdüğü istikrarlı seviyesiyle İstanbul ve Türkiye’de ilk akla gelen mekan olan Nardis ayrıca yurt dışında da hem caz müzisyenleri hem de caz dinleyicileri tarafından yaygın olarak bilinmektedir. Nardis, prestijli Amerikan caz dergisi Down Beat’de dünyadaki en önde gelen caz mekanlarından biri olarak yıllarca listelenmiştir.Nardis Jazz Club www.nardisjazz.com

0 görüntüleme0 yorum
bottom of page